Dodge Charger

Karoseria

Mięśnie nigdy nie wyjdą z mody, a sylwetka nowego Dodge Chargera zdaje się być rzeźbiona właśnie z czystych, naturalnie stworzonych mięśni. Mocno pociągnięte kreski podczas jego projektowania zdają się idealnie podkreślać jego amerykańskie pochodzenie. Jednak same kształty to nie jedyne co sprawia, że inni się za nim obejrzą. Malowanie karoserii w jeden z kilkunastu chwytających za oko kolorów to kolejna rzecz, która sprawi, że Charger stanie się jeszcze agresywniejszy.

Wnętrze

Od deski rozdzielczej, aż po tylne siedzenia dla pasażerów – Dodge Charger to połączenie stylu, komfortu i nowoczesnej technologii. Potwierdzeniem tego są skrojone na miarę fotele wszystkich osób podróżujących nowym Chargerem, które mając do dyspozycji dziewięć różnych rodzajów wykończeń, można odpowiednio spersonalizować. Dostępne oświetlenie LED zapewnia nastrojowe oświetlenie i subtelnie podkreśli atuty wnętrza.

Elektroniczne wspomaganie kierownicy

Dzięki zastosowaniu elektronicznego wspomagania kierownicy, oraz precyzyjnemu dobieraniu ustawień kierowca dostaje możliwość jak najlepszego czucia kierowania niezależnie od prędkości. Do wyboru są trzy opcje sterowania – normalne, komfortowe oraz sportowe.

4×4

Oprócz standardowego, jak przystało na prawdziwego Amerykanina – napędu na oś tylną, w nowym Chargerze dostać można opcję z napędem na wszystkie cztery koła! Złe warunki pogodowe? System bez problemu przełącza się między napędem na tył, a napędem 4×4. Mało tego – Dodge zapewnia, że ich sedan jest najekonomiczniejszym 4×4 w swojej klasie.

Silnik

Nowy Dodge Charger może być wyposażony w cztery różne silniki, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Najmniejszym, a zarazem najekonomiczniejszym silnikiem jest 3.6 litrowe V6 o mocy 292KM. Kolejne jest już 5.7 litrowe V8 HEMI, legitymujące się mocą 370KM. Kolejną widlastą ósemką jest również HEMI, tym razem o pojemności 6.4 litra i mocy 485KM. Największym dostępnym w tym modelu motorem jest doładowany, 6.2 litrowy V8 HELLCAT wyciskający aż 707KM.